سوالات متداول

سوالات عمومی

۱چگونه می توانم با کارهای خیریه بیشتر آشنا شوم؟

تمامی خیرین و نیکوکاران ارجمند می توانند با مراجع به آدرس خیریه با هماهنگی قبلی و یا از طریق ارتباط با هر یک از راه های ارتباطی معرفی شده در بخش تماس با ما نسبت به نحوه ارائه خدمات خیریه به مددجویان و همچنین شیوه کار خیریه آشنا گردند.

۲بودجه خیریه از چه منابعی تهیه میشود؟

مسئولیت تامین هزینه های خیریه از بدو تاسیس بر عهده هیئت امنا و هیئت مدیره بوده است که با همکاری خیرین محترم تامین می گردد.

۳آیا می توانم فرد یا خانواده ای را برای حمایت به خیریه معرفی کنم؟

بله شما می توانید با خیریه تماس گرفته و شرح حال کوتاهی از فرد یا خانواده مورد نظر بدهید؛ واحد حمایتی و مددکاری پس از بررسی شرایط فرد یا خانواده مذکور با ایشان برای مصاحبه و بازدید حضوری تماس گرفته و در صورت تایید نهایی تحت پوشش خدمات حمایتی خیریه سفره سخاوت قرار می گیرند.

۴آیا با سایر نهادها و موسسات جهت شناسایی مددجو ارتباط دارید؟

موسسه خیریه سفره سخاوت موسسه غیر دولتی است که تحت نظارت بهزیستی خراسان رضوی فعالیت می کند و علاوه بر فعالیت های مستقل خود به مددجویان و خانواده های معرفی شده از بهزیستی نیز خدمات حمایتی ارائه می دهد.

۵معنی و مفهوم لوگوی خیریه چیست؟

در لوگوی خیریه دست ها نشانه حمایت و پشتیبانی است.
دایره نیز نشان دهنده ی مشارکت و همبستگی برای ایجاد جامعه ای سالم و پویا می باشد.

جلب مشارکت های مردمی

۱اصلی ترین نیازهای خیریه چه می باشد؟

در راستای تامین نیازهای اولیه مددجویان، اصلی ترین اقلام مورد نیاز خیریه را می توان مواد غذایی (شامل برنج، گوشت، مرغ، روغن و...) و لوازم زندگی و ایجاد شرایط حداقلی جهت اسکان عنوان کرد.
به جهت توانمند سازی و توان یابی مددجویان اقلامی نظیر لوازم تحصیلی و کمک های پزشکی، دارویی و اسباب و لوازم مورد نیاز جهت اشتغال و خوداتکایی از نیاز های خیریه است.

۲آیا کمک های غیر نقدی را هم می پذیرید؟

بله
تمامی کمک های غیرنقدی شامل مواد غذایی(شامل برنج، گوشت، مرغ و ...) لوازم بهداشتی(شامل شوینده، ماسک و...)، پوشاک(نو و استفاده نشده)، لوازم خانگی و... پذیرفته می شود.

۳آیا به نیابت از خیرین ذبح قربانی و عقیقه انجام میدهید؟

بله
پس از واریز نمودن وجه قربانی و یا عقیقه، گوسفند و یا مرغ مورد نظر خریداری شده و به نیابت از خیرین با رعایت آداب اسلامی لازم ذبح می شود.