"بسمه تعالی"


قابل توجه همراهان همیشگی
خیریه سفره سخاوت

 

با استمداد از خدای منان و عنایات ائمه طاهرین علیهم السلام با توجه به اهمیت استفاده بهینه از اعانات شما نیکوکاران محترم و با بهره گیری از تجارب سیزده ساله در حمایت از ایتام و کودکان بی سرپرست، برنامه مؤسسه خیریه سفره سخاوت از ابتدای سال ۱۳۹۷ از حمایت فرزندان در شبه خانواده (مراکز نگهداری شبانه روزی)، به حمایت از ایشان در خانواده ها تغییر می یابد.

انشاءالله با اجرای این تغییر راهبردی، امکان گسترش این خدمات در سطحی وسیعتر و در قالبی موثرتر فراهم خواهد شد.

در این برنامه، فرزندان و خانواده های ایشان(و یا خانواده های امین موقت) با دریافت بسته های حمایتی مؤسسه، علاوه بر برخورداری از کمکهای مادی، تحت پوشش برنامه توانمندسازی خیریه قرار خواهند گرفت.

به ویژه اینکه این برنامه در بستر خانواده اجرا شده و از ظرفیت کانون گرم خانواده در رشد فرزندان غفلت نخواهد شد.

با توجه به اینکه توفیق خدمت مؤسسه همیشه مرهون پشتیبانی های مادی و معنوی شما خیرین عزیز بوده است، امید می رود از این پس نیز بیش از گذشته، شرایط انجام وظیفه باحمایتهای بی دریغ و خالصانه شما بزرگواران فراهم آید.

 

باسپاس ازهمراهی شما عزیزان

هاشم مهذب رحیم زاده
ریئس هیئت مدیره خیریه سفره سخاوت

سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397

جلب مشارکت های مردمی

 

 

آنگاه که خداوند متعال، در سپاس از اقدام نیکوکارانه‌ی خاندان امیرالمونین (علیه السلام)، سوره‌ی انسان را نازل فرمود، اوج تقدیر از عمل نیکوکاری و رسیدگی به ایتام و نیازمندان نشان داده شد. موسسه خیریه سفره سخاوت نیز ضمن تشکر و قدردانی از همراهی همیشگی خیرین نیک اندیش، با توکل بر خداوند متعال، در انتظار آینده ای درخشان برای فرزندان است.

 این واحد در جهت انجام وظایف محوله از حمایت و پشتیبانی مؤمنین و خیر اندیشان مدد می‌گیرد و در این رابطه ساخت واحدهای مسکونی ثابت برای مددجویان، تبلیغات و اطلاع رسانی، برگزاری مراسم مذهبی در مناسبت‌ها و همچنین حفظ ارتباط سازنده با خیرین، از جمله تکالیف واحد "جلب مشارکت‌های مردمی" است.

مرام‌نامه واحد جلب مشارکت‌های مردمي 

اصول و مرام ذيل، بايد سایه‌افکن فعالیت‌های "کمیته‌ی جلب مشارکت‌های مردمي" مؤسسه خيريه سفره سخاوت باشد؛ و در تمامي برنامه‌ها سرلوحه‌ی فعالیت‌های مسئولين اين واحد قرار گیرد.

1. در تمامي فعالیت‌های جذب خيرين، به‌هیچ‌وجه نبايد فرزندان تحت پوشش خيريه، وجه المعامله فعالیت‌های مالي مجموعه و ابزاري براي كسب درآمد و جذب منابع خيرين قرار گيرند؛ و بايد از به‌کارگیری هر شیوه‌ای كه با "عزت‌نفس، كرامت انساني و اسلامي و مصالح تربيتي" ايشان مغایرت دارد اجتناب گردد.

2. ادامه روال برنامه‌های آموزشي و تربيتي و تفريحي فرزندان نبايد تحت‌الشعاع بازديدهاي خيرين از مجموعه قرار گیرد؛ لذا برنامه ویژه‌ای براي اوقات بازديد خيرين از مجموعه بر پا نمی‌شود؛ و در صورت نياز به بازديد خيرين از مجموعه، اين برنامه در خلال فعالیت‌های فرزندان و به‌گونه‌ای صورت می‌پذیرد که مخل برنامه‌های ايشان نباشد (در اين خصوص مديرعامل می‌بایست برنامه اجرايي خود را تنظيم نموده و جهت تصويب، تقديم هیئت‌مدیره نمايد).

3. در "تعامل با خيرين" می‌بایست پیش‌شرط‌های لازم، كه موجب قبولي عمل ايشان واقع می‌شود را هماهنگ کرده و خیرین محترم خود را در قبال رعايت آن موارد متعهد بدانند (متن اطلاعيه جداگانه تدوين و ابلاغ خواهد گرديد).

4. خيريه سفره سخاوت، خود را متعهد می‌داند به‌تمامی وظايف شرعي و قانوني خود، در قبال "خيرين و هدايا و کمک‌های ايشان" عمل نماید. ضمن آنكه باروی گشاده، پذيراي انتقادات سازنده‌ی تمامي مرتبطين ازجمله خيرين است تا کمک‌های خيرين را، مطابق مصالح فرزندان هزينه نمايند.

5. نيروهايي كه وظيفه ارتباط با خيرين را به عهده‌دارند، بايد افرادي واجد خصوصيات زير باشند:

بنا را بر حفظ عزت و شأن خود، مجموعه و فرزندان بگذارد.

در همه حال ملتزم اخلاق اسلامي و آداب معاشرت صحيح باشد.

از اصرار كردن و تملق و دروغ‌گویی در طرح مطالب خود جدا پرهيز نمايد.

در رفتارهاي ايشان کوچک‌ترین ظهوري از تواضع در برابر متمكنين به خاطر ثروتشان مشاهده نشود و به اين قشر به‌اندازه ساير افراد جامعه، احترامي كه درخور شأن اسلامي و انسانی‌شان است بگذارند.

ضمن ارتباط و حفظ احترام خیرین، ارتباطی صميمانه و ديني با ايشان برقرار نمایند.

 

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

پیوند های مفید

کلیه حقوق این پایگاه در اختیار خیریه سفره سخاوت می باشد.
زمستان 1393
تماس با ما