"بسمه تعالی"


قابل توجه همراهان همیشگی
خیریه سفره سخاوت

 

با استمداد از خدای منان و عنایات ائمه طاهرین علیهم السلام با توجه به اهمیت استفاده بهینه از اعانات شما نیکوکاران محترم و با بهره گیری از تجارب سیزده ساله در حمایت از ایتام و کودکان بی سرپرست، برنامه مؤسسه خیریه سفره سخاوت از ابتدای سال ۱۳۹۷ از حمایت فرزندان در شبه خانواده (مراکز نگهداری شبانه روزی)، به حمایت از ایشان در خانواده ها تغییر می یابد.

انشاءالله با اجرای این تغییر راهبردی، امکان گسترش این خدمات در سطحی وسیعتر و در قالبی موثرتر فراهم خواهد شد.

در این برنامه، فرزندان و خانواده های ایشان(و یا خانواده های امین موقت) با دریافت بسته های حمایتی مؤسسه، علاوه بر برخورداری از کمکهای مادی، تحت پوشش برنامه توانمندسازی خیریه قرار خواهند گرفت.

به ویژه اینکه این برنامه در بستر خانواده اجرا شده و از ظرفیت کانون گرم خانواده در رشد فرزندان غفلت نخواهد شد.

با توجه به اینکه توفیق خدمت مؤسسه همیشه مرهون پشتیبانی های مادی و معنوی شما خیرین عزیز بوده است، امید می رود از این پس نیز بیش از گذشته، شرایط انجام وظیفه باحمایتهای بی دریغ و خالصانه شما بزرگواران فراهم آید.

 

باسپاس ازهمراهی شما عزیزان

هاشم مهذب رحیم زاده
ریئس هیئت مدیره خیریه سفره سخاوت

سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397

مقدمه

 

رأفت و رحمت و انفاق، نوع‌دوستی، وفا و صداقت و همه‌ی فضائل ناب اخلاقي، چشمه‌سارهایی است كه از قلّه‌ی رفيع فطرت پاك آدمي می‌جوشد و در بستر جامعه بشري جريان می‌یابد تا هرم عطش انسانيت، به خنكاي آن فرونشيند. چنانكه هر انساني، با اندك بهره‌ای از اين فضائل، از نثار رأفت و رحمت خود به همنوعان به وجد می‌آید؛ و حس رضايتمندي از خود را تجربه می‌کند؛ و اما چشمه‌سار و آب را "خاصيت روياندن و شكوفا كردن" نيز هست.

ظهور فضائل انفاق و خيرخواهي و نوع‌دوستی، نه‌فقط به لحاظ عمل، به اقتضاي فطرت انساني ارزشمند است؛ كه به استناد آموزه‌های قرآني، مناسب‌ترین عرصه براي تحقق تربيت و رشد آدمي، در مسير كسب كمالات معنوي و رسيدن به معرفت و رضاي الهي و بهره‌مندی از نعمات جاودانه‌ی حيات اخروي است.

در بخش «آيات كاربردي»‌ سعي ما بر اين است که ضمن "ايجاد فضاي انس با تعاليم الهي قرآن كريم" شما كاربر گرامي را، با آثار عميق فعالیت‌های مراكز خيريه، در ابعاد مختلف تربيتي ازجمله "مباني اعتقادي، ارزش‌های اخلاقي و اصول رفتاري از ديدگاه آموزه‌های قرآني" آشناسازیم. ازاین‌رو، طي سلسله مباحث تدبر در قرآن، به بررسي آيات الهي، كه موضوع "خدمت‌رسانی به همنوعان" را بیان کرده می‌پردازیم.

امید آن‌که بتوانيم در سير الي آ.... و شكوفايي استعداد خليفه الهي گام نهيم.

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

پیوند های مفید

کلیه حقوق این پایگاه در اختیار خیریه سفره سخاوت می باشد.
زمستان 1393
تماس با ما