"بسمه تعالی"


قابل توجه همراهان همیشگی
خیریه سفره سخاوت

 

با استمداد از خدای منان و عنایات ائمه طاهرین علیهم السلام با توجه به اهمیت استفاده بهینه از اعانات شما نیکوکاران محترم و با بهره گیری از تجارب سیزده ساله در حمایت از ایتام و کودکان بی سرپرست، برنامه مؤسسه خیریه سفره سخاوت از ابتدای سال ۱۳۹۷ از حمایت فرزندان در شبه خانواده (مراکز نگهداری شبانه روزی)، به حمایت از ایشان در خانواده ها تغییر می یابد.

انشاءالله با اجرای این تغییر راهبردی، امکان گسترش این خدمات در سطحی وسیعتر و در قالبی موثرتر فراهم خواهد شد.

در این برنامه، فرزندان و خانواده های ایشان(و یا خانواده های امین موقت) با دریافت بسته های حمایتی مؤسسه، علاوه بر برخورداری از کمکهای مادی، تحت پوشش برنامه توانمندسازی خیریه قرار خواهند گرفت.

به ویژه اینکه این برنامه در بستر خانواده اجرا شده و از ظرفیت کانون گرم خانواده در رشد فرزندان غفلت نخواهد شد.

با توجه به اینکه توفیق خدمت مؤسسه همیشه مرهون پشتیبانی های مادی و معنوی شما خیرین عزیز بوده است، امید می رود از این پس نیز بیش از گذشته، شرایط انجام وظیفه باحمایتهای بی دریغ و خالصانه شما بزرگواران فراهم آید.

 

باسپاس ازهمراهی شما عزیزان

هاشم مهذب رحیم زاده
ریئس هیئت مدیره خیریه سفره سخاوت

سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397

سوره انسان -بخش هفتم

بسم الله الرحمن الرحیم

سوره انسان / آیات 20 و 19

وَيَطُوفُ عَلَيْهِمْ وِلْدَانٌ مُخَلَّدُونَ إِذَا رَأَيْتَهُمْ حَسِبْتَهُمْ لُؤْلُؤًا مَنْثُورًا ﴿١٩﴾ وَإِذَا رَأَيْتَ ثَمَّ رَأَيْتَ نَعِيمًا وَمُلْكًا كَبِيرًا ﴿٢٠﴾

در آیه‌ی 19 از پذیرائی کنندگان این بزم پر سرور که در جوار رحمت حق در بهشت برین برپا می‌شود سخن به میان آورده است. پذیرائی کنندگانی که هم خودشان در بهشت جاودانی هستند و هم طراوت و زیبایی و نشاط جوانی آن‌ها جاودانی است و هم پذیرائی کردن آنان. تعبیر به «لؤلؤ ا منثورا- مرواریدهای پراکنده» اشاره‌ای است به زیبایی و صفا و درخشندگی و جذابیت آن‌ها و هم حضورشان در همه جای این بزم الهی و روحانی.

پذیرایی در بهشت، خصوصیات ویژه‌ای دارد. ازجمله: نه‌تنها بهشتیان هرچه بخواهند، خادمان برایشان فراهم می‌کنند بلکه نیازی به درخواست و تقاضا ندارد، زیرا پذیرایی کنندگان همواره به دور بهشتیان می‌گردند؛ و مسئولین پذیرایی از هر سو بر بهشتیان اشراف دارند. (1)

در تفسیر آیه 20 برای «نعیم» و «ملک کبیر» تفسیرهای زیادی شده، ازجمله در حدیثی از امام صادق (علیه‌السلام) می‌خوانیم: «معنی آیه این است که ملکی است که هرگز زایل نمی‌شود و فنا نمی‌پذیرد.» یا نعمت‌های بهشتی آن‌قدر گسترده است که ازنظر کثرت به وصف نمی‌آید. یابهشتیان هر چه اراده کنند به آن دست می‌یابند.)2)

یا پائین ترین فرد بهشتی، قلمرو ملکش به‌اندازه‌ای است که وقتی نگاه می‌کند فاصله هزار سال راه را می‌بیند! (3)

و نیز حکومت بهشتیان گسترده است. (4)

پی‌نوشت:

1-(تفسیر نمونه / ج 25 / ص 368)

2-(تفسیر نور / محسن قرائتی/ ج 10/ ص:333- 334)

3-(تفسیر نمونه / ج 25 / ص 369)

4-(تفسیر نور / محسن قرائتی/ ج 10/ ص:334)

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

پیوند های مفید

کلیه حقوق این پایگاه در اختیار خیریه سفره سخاوت می باشد.
زمستان 1393
تماس با ما