"بسمه تعالی"


قابل توجه همراهان همیشگی
خیریه سفره سخاوت

 

با استمداد از خدای منان و عنایات ائمه طاهرین علیهم السلام با توجه به اهمیت استفاده بهینه از اعانات شما نیکوکاران محترم و با بهره گیری از تجارب سیزده ساله در حمایت از ایتام و کودکان بی سرپرست، برنامه مؤسسه خیریه سفره سخاوت از ابتدای سال ۱۳۹۷ از حمایت فرزندان در شبه خانواده (مراکز نگهداری شبانه روزی)، به حمایت از ایشان در خانواده ها تغییر می یابد.

انشاءالله با اجرای این تغییر راهبردی، امکان گسترش این خدمات در سطحی وسیعتر و در قالبی موثرتر فراهم خواهد شد.

در این برنامه، فرزندان و خانواده های ایشان(و یا خانواده های امین موقت) با دریافت بسته های حمایتی مؤسسه، علاوه بر برخورداری از کمکهای مادی، تحت پوشش برنامه توانمندسازی خیریه قرار خواهند گرفت.

به ویژه اینکه این برنامه در بستر خانواده اجرا شده و از ظرفیت کانون گرم خانواده در رشد فرزندان غفلت نخواهد شد.

با توجه به اینکه توفیق خدمت مؤسسه همیشه مرهون پشتیبانی های مادی و معنوی شما خیرین عزیز بوده است، امید می رود از این پس نیز بیش از گذشته، شرایط انجام وظیفه باحمایتهای بی دریغ و خالصانه شما بزرگواران فراهم آید.

 

باسپاس ازهمراهی شما عزیزان

هاشم مهذب رحیم زاده
ریئس هیئت مدیره خیریه سفره سخاوت

سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397

عزت نفس -بخش دهم

خانواده وعزت نفس فرزندان(قسمت اول)

تمام مردم به‌طور طبیعی به شرافت وعزّت نفس متمایلند و از پستی و فرومایگی متنفرند. خواهش عزّت نفس مانند سایر تمایلات طبیعی، ار روز اوّل ولادت به‌طور زمینه و استعداد در نهاد فرزندان بشر نهفته است و به‌موازات رشد و نموّشان ، آن تمایل نیز تدریجاً شکفته می‌شود و رنگ تحقق و فعلیّت به خود می‌گیرد.

کودکی که در خانواده شریف و محیط سالم زندگی کرده و از اوّل باشرافت نفس بار آمده است وقتی به دوران پرشور بلوغ و جوانی می‌رسد حس شرافت دوستی‌اش تشدید می‌شود و خواهش عزت‌نفس با نیرومندی تمام در نهادش بروز می‌کند. نو بالغان و جوانان، شیفته عزّت نفس و عاشق شرافت و علوّ همت هستند و کوچک‌ترین خواری و ذلت را برای خود بزرگ‌ترین مصیبت می‌دانند و اگر کسانی با آنان به پستی و اهانت برخورد کنند و باعث شکست شرافت و عزت‌نفسشان گردند به‌سختی برآشفته و خشمگین می‌شوند و ممکن است در مقام انتقام جوئی به کارهای خطرناکی دست بزنند و احیاناً جرائم غیرقابل جبرانی ببار بیاورند. بنابراین اولیاء اطفال موظفند در تربیت نونهالان از قانون حکیمانه آفرینش پیروی نمایند و سجیه عزت‌نفس را که یکی از تمایلات فطری بشر است در نهاد فرزندان پرورش دهند.

حضرت سجاد (علیه‌السلام) فرموده است: حق فرزندت به تو این است که بدانی وجود او از تو و نیک و بدش در این جهان وابسته به تو است و با دارا بودن قدرت و سلطه پدری، مسئول تربیت وی هستی، باید رفتار تو درباره فرزندت همانند رفتار مربی شایسته‌ای باشد که تربیت صحیحش در این جهان مایه زیبائی و جمال اخلاقی فرزند گردد و در پیشگاه الهی دلیل وظیفه‌شناسی‌اش باشد.

عزت‌نفس از طرفی برای تمام افراد یکی از بزرگ‌ترین فضائل و سجایای انسانی است و از طرف دیگر محرّک آدمی در اجراء سایر برنامه‌های اخلاقی و وظیفه‌شناسی نسبت به دیگران است و می‌تواند ضامن اجرای سایر صفات پسندیده در محیط خانواده و آموزشگاه و اجتماع نیز باشد و صاحبش را به مراعات تمام وظائف اخلاقی و انسانی وادار سازد.

منبع:گفتار فلسفی2/آیت‌الله فلسفی/جوان ازنظر عقل و احساسات

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

پیوند های مفید

کلیه حقوق این پایگاه در اختیار خیریه سفره سخاوت می باشد.
زمستان 1393
تماس با ما